Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

GDPR

Pověřenec GDPR obce Tetčice

Informace o funkci pověřence pro ochranu osobních údajů

Funkci pověřence pro ochranu osobních údajů pro obec Tetčice zajišťuje

SMS-služby s. r. o.
IČO: 067 84 771
se sídlem V Rovinách 40, 140 00 Praha 4

(dále jen „poskytovatel“)

Kontaktní osobou je pověřenec pro ochranu osobních údajů Mgr. Blanka Březinová
T: 606 084 855
M: blanka.brezinova@sms-sluzby.cz
 

 

Oddíl postranní lišty

Povodňový plán

Oddíl postranní lišty

KRIZPORT

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Geocaching v Tetčicích

Celosvětově známá a oblíbená hra v hledání „pokladů" dorazila i do Tetčic! Geocaching (v češtině se zažil výraz geokešing) je turistická, navigační hra využívající GPS zařízení  pro hledání ukrytých pokladů, tzv. krabiček (cache – „keš"). Celá hra spočívá v aktivním hledání ukrytých kešek na různě obtížných a zajímavých místech. Jde o adrenalinovou záležitost, které se mohou věnovat nejen jednotlivci, ale i rodiny s dětmi. Tato hra má tudíž i výchovný charakter, navíc při geocachingu poznáte také nové lidi, kteří budou  s vámi sdílet společnou vášeň.

Tuto hru hraje v současnosti přes 5 milionů registrovaných hráčů. Na celém světě se nachází téměř 1 580 000 aktivních keší. V České republice je jich nyní okolo 27 000 a stav se neustále rozrůstá, což svědčí o popularitě této hry, jejíž počátky se datují do roku 2000. V Jihomoravském kraji bylo do současné doby založeno necelých 3 000 kešek.

V tetčickém katastru se nachází již tři kešky. Nejstarší se nachází na Bučíně, nese stejné jméno a byla uložena v roce 2007. Další nese název cyklocache Tetčice – Rosice a byla zaregistrována v lednu tohoto roku. V současnosti se opravuje. Třetí se zrodila v září tohoto roku pod záštitou mikroregionu Kahan a jmenuje se Socha sv. Jana. V rámci mikroregionu se objevilo celkem 14 nových keší, po jedné jsou v každé obci mikroregionu, čtrnáctá je jako bonus. K té vás dovede všech 13 nalezených keší, které byly záměrně umístěny u míst především s dlouhodobou historií vážící se k dané obci. Cílem celé série je ukázat širší veřejnosti náš mikroregion, přivést je k našim významným památkám a pomoci tak zdejšímu turismu.

Oč vlastně jde?
Keš může založit kdokoliv, pokud se splní dané požadavky. Keška musí být schválena a poté ukryta na tajné místo, což je prakticky jakékoliv míst na světě, nejen na povrchu, ale klidně i pod povrchem. Zde se fantazii meze nekladou! Na internetu se pak zveřejní její souřadnice a různé doplňující informace, které vám pomohou kešku najít. Kešeři (nebo také tzv.kačeři) potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají. A je to velké dobrodružství! Nově vzniklé kešky bývají zpravidla ihned po zveřejnění nalezeny, pro kešery mají tzv.panenské kešky obrovskou cenu! Kešky jsou různého typu a velkostí. Obsahují sešitek určený k zápisu pro ty, co je naleznou. Některé obsahují předměty určené k výměně za jiné drobné předměty. Po návratu pak svůj úspěch anebo i neúspěch v hledání svěří speciální internetové schránce.
Vše potřebné o geocachingu a její historii, o keškách a jejich typech, tvarech a velikostech se dozvíte na stránkáchwww.geocaching.com.  Pro bližší informace je potřeba se zaregistrovat, registrace je zdarma. Nemusíte se obávat, stránky jsou také v češtině.
O nových keškách v našem mikroregionu se také dozvíte na stránkách MR Kahan.
Možná si najde tato hra svoje nové příznivce, které chytne a nepustí. A k tomu stačí jen GPS navigace, dobrodružná povaha a trpělivost. Lovu zdar!

Soňa Štossová

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Kontakty

Adresa úřadu
Palackého 177
664 17 Tetčice

Úřední hodiny
Pondělí a středa
8-11 a 13-17

Kontaktní informace
Podatelna: obec@tetcice.cz
Starosta: starosta@tetcice.cz

Starosta mobil : 724 186 307

Místostarosta mobil : 605 265 463

Obecní úřad - mobil :  722 425 978, tel. 546 411 037

Pracovník údržby  :  774 733 142

Oddíl postranní lišty

Mobilní rozhlas

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Odkazy
 
Obec Tetčice - mapový portál

Oddíl postranní lišty

Nabídka práce

Patička stránky

 

Mikroregion Kahan SMS-ČR Svaz měst a obcí SVaK Ivančice KTS Ekologie Energoregion Vodárenská,a.s. Občanská bezpečnostní společnost